Tovább erősíti együttműködését a Miskolci Egyetem és a Robert Bosch Power Tool Kft. az egyetemi hallgatók képzésében, a cég gyakornoki programjában. Az egyetem Gazdaságtudományi, emellett Gépészmérnöki és Informatikai Karáról már a mai napig is több száz hallgató szerzett gyakorlati tudást és munkatapasztalatot az elektromos kéziszerszámokat, akkumulátorokat gyártó vállalatnál. Az kooperáció eredményét mutatja, hogy csak idén csaknem kétszázan vesznek részt a programban, és a gyakornokok közül 2022-ben felvett munkatársak több mint nyolcvan százaléka a Miskolci Felsőfokú intézményben szerzett diplomát.
A gyakornoki program eredményeinek összegzése kapcsán tartott találkozón Fükő László, a Robert Bosch Power Tool Kft. gyárigazgatója „Stratégiai partnerünk az utánpótlásban” elismerést biztosított Veresné Prof. Dr. Somosi Mariann-nak, a Gazdaságtudományi Kar dékánjának, és Dr. Siménfalvi Zoltánnak, a Gépészmérnöki és Informatikai Kar dékánjának. A rendezvényen részt vett Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora is.
Közkedvelt a Bosch gyakornoki programja
Főként a Gépészmérnöki és Informatikai, ugyanakkor a Gazdaságtudományi Kar hallgatói vesznek részt a Bosch és az egyetem együttes gyakornoki programjában. A tanulók rugalmasan, heti 20-40 órában dolgozhatnak, akár havonta változtathatják a munkaidejüket. Munkájukért a ledolgozott órák száma alapján bért és SZÉP-kártya-juttatást kapnak, azonkívül a diplomások pótlékra is jogosultak. A programban résztvevők saját szakterületükön dolgoznak közösen egy-két főállású munkatárssal. A gyártástámogatás, a fejlesztés, a minőségbiztosítás, a HR, a beszerzés, a logisztika és a kontrolling a leginkább közkedvelt területek a hallgatók körében.
A jövő mestereit képzik
A kéziszerszámgyár és az egyetem nemcsak a gyakornoki programban üzemel egyesült erővel. A Robert Bosch Mechatronikai Tanszék 2004-es indításában és a labor felszerelésében is tevékenyen részt vállalt a társaság. Együttes képzést is indítottak 2021-ben, a logisztikai csomagolásfejlesztő képzés és szakmérnök szakirányú továbbképzésen a legújabb, a piaci igényeket figyelembe vevő követelmények alapján oktatnak. A duális felsőfokú programban mindazonáltal a hallgatók a Bosch rutinos mentorainak hozzájárulásával bővíthetik tudásukat, már az első félévtől kezdve.