Fémionok és fémvegyületek szerteágazó kémiai sajátságait és biológiai szerepét, gyógyászati alkalmazásának lehetőségeit vizsgálták a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE) egy csaknem ötéves kutatási programban, amely uniós támogatással valósult meg – tájékoztatta a egyetemi intézmény a sajtó képviselőit. Az információ alapján a kutatások eredményeként jó néhány új típusú, potenciálisan gyógyhatású vegyületet fejlesztettek ki,…
A kutyaagy képes különbséget tenni a nyelvek közt
A kutyák agya érzékeli, ha emberi beszédet hall, és képes különbséget tenni a nyelvek közt: más-más mintázatot mutat egy ismert és egy idegen nyelv hallatán – mutatták ki az ELTE Természettudományi Karának (TTK) etológusai legkorszerűbb agyi képalkotásos vizsgálatukban. Mint az ELTE közleményében kiemelik, az Etológia Tanszék kutatóinak elsőként sikerült kimutatniuk,…
Antibiotikumnak időálló szuperbaktérium fejlődött ki sünökön
Antibiotikumnak időtálló szuperbaktérium fejlődött ki sünök bőrén természetes módon, egy gomba és egy baktérium közti harc eredményeként. A bizonyítottan a sünöktől származó szuperbaktérium még jóval azelőtt kifejlődött, hogy felfedezték volna a ma ismert antibiotikumokat – írja a BBC hírportálja. Egy internacionális kutatócsoport megállapította, hogy egy a sünök körében gyakori bőrgomba…
A Samsung a készülékeibe integrált SmartThings technológiával hozza el a csatlakoztatott élet korszakát
A Samsung SmartThings technológiája hozzájárul a csatlakoztatott életmód és az IoT jövőjéhez, legkorszerűbb fejlesztése, a SmartThings Hub számítógépes program ugyanakkor 2022-ben válik elérhetővé az egyes Samsung Smart TV-ken és Smart Monitorokon. A CES 2022 bemutatón ismertetett SmartThings Hub zökkenőmentes csatlakozást kínál, amellyel a Samsung konstrukciók a korszerű otthonok irányítóközpontjává válhatnak. A…