Etikai normákat népszerűsít a Telenor

Etikai normákat népszerűsít a Telenor

A Telenor nem először tesz tanúbizonyságot arra vonatkozólag, hogy felelősséget vállalt az oktatásban, és a társadalmi morál kialakításában, az etikában. A nemrégiben lezajlott DUE Sajtófesztivál keretében a Telenor, az ország legtehetségesebb oknyomozó diákújságíróit, valamint videósait díjazta okostelefonnal, táblagéppel és Hipernettel.

A rendezvény külön érdekessége volt az rendezők által felépített átlátszó labirintus, ahol több mint 600 diák tehette próbára magát. A feladat az etikus kérdések helyes megválaszolása volt. A Telenor segítséget szeretne nyújtani a jövő újságírói számára, hogy felmérjék és megismerjék az etikus közélet fontosságát, illetve részt vállaljanak a korrupció elleni küzdelemből. Az országos ifjúsági sajtófesztiválon felépített labirintusban a diákok egy játékos kvíz segítségével tették próbára önmagukat. A kihelyezett táblagépeken meg válaszolt etikai kérdések segítettek eligazodni a tanulóknak a labirintusban, aminek a végén mindenki, aki a tisztességes utat választotta kitalált, míg aki más utat választott, eltévedt.

Az interaktív és oktató jellegű játék mellett a Telenor két kategóriában is díjakat hirdetett meg a diák újságírók, a rádiósok és a videósok számára. Ennek eredményeképpen a „Tények nyomában” etikus különdíjat a legjobb oknyomozó pályamű szerzőjének, Virág Bernadettnek ítélték oda. A második Sándor Csenge, míg a harmadik Csernus Fanni lett. A következő téma amiben pályázhattak a fiatalok a „Ha mobilnet van, minden van” címet viselte. Ide elsősorban a modern digitális világ megjelenítését várták a szervezők a tizenévesek szemszögéből. Első díjat ebben a kategóriában Klement Bence „Élj vele” pályázata nyerte. A második helyezett Körtési András „GUGLI” videójával, míg a harmadik Elődi Márton múltat és jelent összehasonlító alkotása kapta.