Négy dokumentumfilm gyártását segíti a Nemzeti Filmintézet

Négy dokumentumfilm gyártását segíti a Nemzeti Filmintézet

A futballtörténelem egyik legizgalmasabb alakjáról, Siflis Gézáról, a Szemünk fénye című filmben megismert látássérült pár gyermekéről, ráadásul a Vadászati és Természeti Világkiállításról és Afrikában tevékeny jezsuita misszionáriusokról készülhet dokumentumfilm a Nemzeti Filmintézet segítségével.

A Nemzeti Filmintézet információja alapján csaknem 2 éve nyújtanak pártfogást a televíziós bemutatásra és streamingszolgáltatásra készülő alkotásokra pályázati úton. Mint írják, az egész magyar mozgóképszakma összehangolt tevékenységéért felelős szervezet elkötelezett abban, hogy a mozifilmek mellett tartalmas, kulturális értéket teremtő és a nézők részére rendkívüli élményt nyújtó televíziós alkotások is készüljenek.

A Televíziós döntőbizottság novemberi ülésén négy dokumentumfilmnek szavazott meg gyártási segítséget.

A szabadkai származású mesés focista, Siflis Géza ötszörös labdarúgó válogatott, a Ferencváros játékosa kalandos életéről és tragikus haláláról kreál filmet Siflis Zoltán a Filmintézet 6,3 milliós segedelemével A kapus halála címmel.

A látássérült Császár szülők gyermekéről, a 17 éves Fecóról Varga Ágota (Szemünk fénye, Szülei szeme) rendez dokumentumfilmet, amely 100 percben 18 év eseményeit öleli fel. A Szemük fénye a szülők élettörténetét követően, a csakhamar felnőtté cseperedő Fecóról szól, és 25 millió forintos NFI-támogatással valósul meg.

Az Egy a Természettel! című dokumentumfilm az ősszel megszervezett Vadászati és Természeti Világkiállítást dolgozza fel. Az eseményt bemutató alkotást Gaszner Veronika készíti a Filmintézet 25 millió forintos segédkezésével.

Cséke Zsolt rendező-producer Menyhárth László és Czimmermann István jezsuita misszionáriusok életét és Afrikában végzett életművét ismerteti részleteiben is készülő dokumentumfilmjében. A Szabadság vára a Nemzeti Filmintézet 20 millió forintos segítségével készül.

mti